Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
7 березня, 2014   ▪  Версія для друку

Самопроголошений губернатор Донеччини Павло Губарєв: еполети, сталінізм та "еллінські традиції"

Павло Губарєв, 30-річний підприємець, уродженець Сєвєродонецька, нещодавно «зловив зірочку», проголосивши себе губернатором Донецької області, і світячи фейсом на російських телеканалах чи маргінальних сайтах. Досить скоро його "тріумф" закінчився арештом

Нагадаємо, останній тиждень був зірковим для Губарєва, який разом з групою сепаратистів вдерся в будівлю ОДА, проголосив себе керівником регіону та «заробив» статтю за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Прихильники Губарєва стали учасниками мітингів в Донецьку, на яких закликали вважати Верховну Раду України нелегітимною, а Донбас приєднати до Росії. Згодом на будівлі ОДА повісили російський триколор. Друга «серія» цього сценарію з повалення місцевої влади відбулася 5 березня.

А вже наступного дня «народну творчість» Губарєва припинив спецпідрозділ «Альфа», затримавши псевдогубернатора в його ж квартирі.

Вочевидь Губарєв знав про такий кінець своїм діянням, оскільки незадовго до цього вивіз в Москву свою дружину і трьох (!) дітей.

Стрімка політична кар’єра Губарєва викликає чимало питань, звідки він взявся і чому так активно взявся просувати сепаратистські настрої саме в період російської інтервенції в Криму.

Політична «кар’єра» у Губарєва – невелика. До останнього часу він був маловідомий в Донецьку. Вдалося з'ясувати, що в 2005-му році працівник донецького рекламного агентства був активістом ПСПУ Наталії Вітренко, проте останнім часом не вів масштабної громадської діяльності. Ситуація змінилася, коли Губарєв провів деякий час у Москві перед початком заворушень у Донецьку.

Сайт Hubs пише про нього наступне: "Ні в Києві, ні в Донецьку до ранку суботи (1 березня) про таку людину майже ніхто нічого не знав і не чув. Але вже в суботу десятитисячний натовп на площі Лєніна вирішив проголосити його своїм лідером. Чому? Питання поки відкрите.

Згідно з інформацією LinkedIn, самозванцем-губернатором Донецької області став власник невеликого рекламного агентства "Патісон" з офісами в Донецьку та Києві. За інформацією сайту цієї компанії, в ній працює ще 18 осіб. У числі клієнтів – «Фуршет», ФК "Шахтар", ProCredit Bank, Укртелеком і ще десяток інших".

На сайті агентства Губарєв називає себе «спадкоємцем еллінських традицій». «Постулює гармонійний розвиток душі, розуму і тіла», він «відрізняється високим ступенем відповідальності та самомотивації». Хобі «народного губернатора» - читання, стаєрський біг, тайський бокс і вуличний фітнес. В епоху становлення характеру мріяв бути археологом, але після отримання профільної освіти вирішив, що жити тут і зараз набагато цікавіше».

Фото із сайту patison.com.ua

Відомо також і те, що Губарєв – кандидат в майстри спорту з боксу. В армії не служив, але неодноразово проходив курси молодого бійця у військово-патріотичних таборах від російських бойових офіцерів, писав він у своєму блозі.

Зв’язки Губарєва, за даними джерела Тиждень.ua в Донецьку, тягнуться до Миколи Левченка (колишній секретар Донецької міськради і українофоб, нині депутат Верховної Ради) і Партію регіонів, організовував для них платні мітинги, піар тощо. «Він – не самостійна фігура, завжди виконував чиїсь доручення. Зараз судячи з усього отримує гроші від «сім’ї». Багато грошей», - зазначив співрозмовник.

До речі, саме Левченко, як пишуть ЗМІ, «випадково» був присутній в той день на сесії міськради і наполіг дати Губарєву три хвилини на виступ.

Губарєва «розпирало» від емоцій, він кричав в мікрофон, що вимагає не визнавати "нелегітимну київську владу та її призначенців в регіонах", маючи на увазі Сергія Таруту та Андрія Шишацького. Згодом він заявив про необхідність проведення референдуму. Схоже Губарєв не чув, що в Україні немає закону про проведення місцевого референдуму, про що кажуть всі експерти після призначення так званого референдуму в Криму.

Втім, «народний губернатор», як він себе називає, не відволікається на додаткове ознайомлення із законодавчою базою, а продовжує піаритися в російській пресі.

Ще один ляп Губарєв зробив в тому ж таки інтерв’ю Lenta.ru, де заявив наступне:

«Насправді я історик - і знаю, що таке Новоросія, що таке Донецько-Криворізька Республіка, яку Лєнін в 1922 році прирізав до України (як відомо, як заснування, так і ліквідація ДКР відбулася у 1918 році. – Ред.). Загалом, це Лєнін винен у Майдані, адже це він зліпив дві частини в одну країну і прирік їх на постійне протистояння».

Причину «злету» своєї кар’єри Губарєв пояснив наступним чином:

«Коли я почав моніторити ситуацію, то з'ясувалося, що в Донецьку є близько 20 (політичних) організацій, але політичної сили, за якої могли б піти люди, серед них немає. Велика частина з них проплачена Партією регіонів, щоб спеціально гасити (!) протест. Людям платили від восьми до 20 тисяч гривень (від тисячі до двох з половиною тисяч доларів) на добу, щоб вони говорили, що в Донецьк ніхто не прийде і все тут буде нормально… Я, відсіявши проплачених, викристалізував групу людей, які були так само непримиренно налаштовані (по відношенню) до влади. Ми організували « Народне ополчення Донбасу», і на раді мене обрали командиром», - сказав він в інтерв’ю Lenta.ru.

Свого явного бажання «дорватися» до влади Губарєв не приховує. На запитання, за рахунок чого він зможе отримати владу, він сказав: «А всі люди за мене. Як я можу її не взяти? («За рахунок ідей справедливості, насамперед», - підказує «народному губернатору» інтелігентний чоловік, що стоїть поруч.) Так, перша ідея - це ідея справедливості. Наші вимоги справедливі, влада себе дискредитувала, люди вимагають нову владу, а київську не визнають».

Цікавий ще один факт з «кар’єри» Губарєва. Зокрема, в одному з коментарів Губарєв стверджував, що «прославився» після спроби виступити під час засідання в облраді 3 березня. Як писали місцеві ЗМІ з посиланням на свої джерела, його нібито провів в міськраду один з керівників в міліції Донецька. Зауважимо, що голова Донецької ОДА Сергій Тарута пояснив, що сепаратисти під керівництвом Губарєва таки змогли пройти в будівлю ОДА вдруге 5 березня, оскільки командир силовиків «не зміг мотивувати людей і повести за собою».

Донецькі ЗМІ також пишуть і про певну «російську складову» активності Губарєва, що підтверджує, що ініціатором проросійського мітингу в Донецьку стала міська рада, яку очолює Олександр Лук'янченко, який працював під керівництвом Януковича-губернатора ще на початку 2000-х років. Не виключено, що екс-президент використовує свої старі зв'язки, щоб дестабілізувати Донецьк і дати привід Росії повторити на Донбасі сценарій, який вона вже розігрує в Криму.

Цікаво, що на сторінці Губарєва ще 2012 року нічого не вказувало на його політичну активність, час від часу з’являлися пости про те, як було добре в СРСР. Втім, з початку Євромайдану він активізувався.

У день жорстокого розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року він написав на своїй сторінці: «крымский Беркут (який до речі, брав участь в силовому розгоні студентів на Майдані в цю ніч. - Ред.), вы молодцы!»

А 21 грудня 2013 року "вітав" з днем народежнням Сталіна, запостивши на своїй сторінці його фото.

Разом з тим, на власній сторінці у Facebook Губарєв називає себе в третій особі, не приховуючи власної «величі»:

… Павло Губарєв оголосив, що начальник обласного главку міліції з сьогоднішнього дня пішов на лікарняний;

… Павло Губарєв розповів про причини виникнення «Народного ополчення» Донбасу;

… і т.д.

Його монархічні амбіції підтверджує фото в костюмі старосвітського офіцера.

Фото зі сторінки Губарєва у Facebook


Матеріали за темою:

-218
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.