Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
21 березня, 2014  ▪  Валерія Бурлакова   ▪  Версія для друку

Російські ЗМІ про Україну: союз з РФ як рожева мрія львів'ян, "русское чудо" Криму та "реактор темной материи хаоса" у центрі Києва

Ескадрони смерті, що вирушають з Майдану у південно-східні регіони України, есесівці пліч о пліч із карпатськими чарівниками, нелігітимний, але емоційний уряд. Така вона - сьогоднішня Україна очима росіян. Чи то, принаймні, свіжої російської преси, з перлами якої, ковтаючи валер'янку, ознайомився Тиждень.ua.

Приходьте завтра

"Завтра", щотижнева російська газета, яка ще донедавна позіціонувала себе як видання "духовної опозиції". Заявлений тираж - 100 тисяч екземлярів. А ще ж, певна річ, є інтернет-сторінка...

Завітавши на неї, неважко зрозуміти: всі російські новини нині стосуються України. Зокрема, півострову Крим, що "как драгоценная перламутровая раковина среди зелёных восхитительных вод" дає росіянам змогу почути "таинственную музыку русской истории".

Цю бравурну мелодію зрідка перебивають тихенькі частушки про санкції та нафту, що її американці викидатимуть на світовий ринок, руйнуючи таким чином російську економіку. І навіть марш холодної війни, яка "тянет к горлу России свои синюшные руки". Але росіяни не здаються. Бо що таке дрібні незагаразди у порівнянні з вічністю, яку уособлює приєднання до РФ нового дотаційного регіону... "Крым — это божественный дар. Это русское чудо", - пише "Завтра".

Має видання й свій погляд на Україну - ту її частину, якій "русским чудом" не стати ніколи. Це, скажімо, Київ. Описи української столиці, що виходять з-під пера журналіста "Завтра" Андрєя Фєфєлова, наштовхують на думку, що у столиці України він не був ніколи. "Античный, имперский, громадный, расслабленный, сибаритский", - ось яким здається Київ москвичу. І посеред всієї цієї "краси" - раптом Майдан. "Работающий на полную мощь реактор темной материи хаоса", що народжує українську національну ідею, головним базисом якої є "отрицание России".

Читайте також: Каїне, де твій брат Авель?

На Майдані, розповідає Фєфєлов, "спотыкаясь о пустые гробы, приготовленные будто бы специально для них" блукають "карпатские колдуны, эсесовцы, безумные ксёндзы и исхудалые рыцари печального образа с горящими глазами и пистолетом Макарова". Кияни ховаються від них хто де може...

"С Майдана сеется и распространяется пламенеющая ненависть. С Майдана по всему Юго-Востоку разъезжаются "эскадроны смерти" — вооруженные отряды молодежи, страстно желающие "утопить в крови восстание русских рабов"...

"За прыжки, визг и проклятия в адрес москалей нашим заблудшим украинским братьям придется платить высокую цену", - скромно обіцяє "Завтра".

Українська криза

"Московский комсомолец" - видання відоме і, за російськими стандартами, зовсім не маргінальне - досі розмірковує над питанням " кто уполномочивал господ Яценюка и Парубия  "мерить и резать", чи легітимні вони? Чи мали вони право приймати рішення про візовий режим із Росією? На думку МК, варто було б "хотя бы потерпеть до выборов президента, чтобы принимать такие решения". Загалом газета намагається створити ілюзію того, що візовий режим не є наслідком присутності в Україні російських туристів та зелених чоловічків, а проста емоційність Києва, що бажає отримати від Росії "развод и девичью  фамилию".

Читайте також: Дорослішаємо. Російська агресія консолідує українців

"Но наши народы связывают узы во многие разы более крепкие, чем супружеские. Мы братья. А с братом невозможно развестись. С ним можно поссориться, много лет не разговаривать, даже подраться. Но он все равно останется твоим братом, и ни один суд в мире не сможет расторгнуть эту связь", - резюмує, забуваючи історію Каїна та Авеля, кореспондент МК Вадім Поеглі.

Ще одна чудово радянсько-російська газета, "Комсомолка", поспішає дати "братам" поради - наприклад, як, втративши Крим, зберегти хоча б... Бандерштадт.

"Уже потеряв из-за своего националистического головотяпства часть по иронии истории доставшейся ей русской территории, Украина рискует потерять и многое другое", - пояснює видання. Так, на думку оглядача російської КП Віталія Трєтьякова, втратити Закарпаття і - внєзапна! - Львів.

Чому і куди можуть зібратись мешканці українскього міста журналіст не пояснює - відразу переходить до рекомендацій. Це, звісно, федералізація. І люстрація. Ну і ще декілька дрібниць, зокрема, зміна назви держави: "...сообразно главной специфике и оригинальности современной Украины (два государствообразующих народа, причём каждый со своими землями) эта страна должна называться так: Украино-Русская демократическая республика (УРДР)". Щиро дякуємо. Львів'янам точно сподобається.

Читайте також: Глечик із вузьким горлом

... Ще кілька тижнів тому Lenta.ru можна було сміливо вважати одним з найоб'єктивнішим російських видань. Аж раптом працівники сайту звільнились. І попрощались з усіма, зазначивши, що проблема не в тому що їм тепер немає де працювати, а радше в тому, що росіянам тепер немає що читати. Як у воду дивились.

"Отступление из Крыма" - під такою назвою вийшла остання станом на сьогодні стаття Lenta.ru про Україну. Стаття ще не відверто прокремлівська, втім, вже дуже нудна. Загалом очевидна зміна курсу видання прослідковується навіть у новинах: "...Таким образом всего из-за украинского кризиса под санкции США попали 31 российский чиновник и один банк". Через українську кризу? Точно? Ну, добре.


Матеріали за темою:

150
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.