Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
24 березня, 2014   ▪  Версія для друку

Ненажерливість екс-міністра Ставицького

50 кілограмів золота і 4,8 мільйона доларів в готівці на чорний день.

Скористатися своїми кілограмами золота та мільйонами у готівці, останній міністр енергетики в уряді Азарова Едуард Ставицький, більше не зможе. Їх в нього конфіскували українські правоохоронці. Звичайно, це мабуть не останні скарби, які міністр встиг награбувати в українського народу, але коли пощастить, то решту також вдастся відібрати.

Адже подейкують, що свої заощадження Ставицький зберігав в європейських банках, і вони нині заарештовані. А ще, подейкують, що втік Ставицький після повалення шефа Януковича, чи то в Італію, чи то в Хорватію, де має нерухомість, залишивши на поталу свої квартири та офіси в Україні. В одному з них і пощастило знайти правоохоронцям неземні скарби шефа міністерства енергетики. А скарби і справді вражають. До рук слідства потрапили матеріальні цінності майже на 10 мільйонів доларів.

 

 

Ставицький так поспішав, що кинув напризволяще свої накопичення та дорогоцінності, яких би йому вистачило на безбідне життя десь на краю світу.

 

 

4,8 мільйона доларів у готівці. Гроші навіть не розпаковані з американських обгорток. 49,8 кілограмів золота. І величезна кількість ювелірних виробів та годинників.

 

 

Схоже, Ставицький мав потяг до колекціонування годинників із найвищої цінової категорії.

 

 

Ціни можуть шокувати непідготованих людей. Цей годинник ексклюзивного швейцарського виробника Greubel Forsey (Гробель Форсі) коштує... 600 тисяч доларів.

 

 

При чому це - не єдиний аксесуар такої вартості в колекції екс-міністра. На фотографії нижче - годинник Arnold & Son з турбійоном. На спеціалізованих сайтах можна знайти такий за 245 тисяч доларів або 180 тисяч євро.

 

 

Загалом у Ставицького було вилучено багато ексклюзивних годинників, які вироблялися в обмеженій кількості. Деякі вже вилучено з продажу, тому не завжди можна встановити їх вартість у відкритих джерелах.

Але цей годинник Girard Perregaux (Жерар Перего) модель Opera One Three Bridges - справжній витвір мистецтва, який має лімітовану серію та навіть здатен програвати мелодію. Він вже знятий з виробництва - спеціалізовані сайти повідомляють, що остання ціна при продажі становила 615 тисяч доларів, а зараз такі можна придбати на аукціонах.

 

 

Інший надзвичайно дорогий годинник, вилучений у Ставицького - це Bovet з турбійоном серії "Butterfly", який також знятий з виробництва. Подібна більш сучасна модель коштує 266 тисяч євро.

 

 

Ще один годинник лімітованої серії, виявлений у Ставицького - це Schwarz Etienne (Шварц Етьєн) також з турбійоном. Подібні були в продажі за 62-80 тисяч доларів.

 

 

В такому ж "середньому" ціновому діапазоні годинник Ставицького Ulysse Nardin (Улісс Нардан) серії "Freak" - лише 85 тисяч доларів.

 

 

Ну і зовсім "дешевим" є цей екземпляр Poljot International, модель Strela II - він коштує лише 3,5 тисячі доларів.

 

 

Але, окрім цих, існує ще велика кількість годинників, ціну яких встановити не вдалося. Очевидно лише, що ці турбійони, вкриті діамантами, коштують десятки, а той сотні тисяч доларів кожен!

 

 

Едуард Ставицький і близько не мав легальних доходів для такого способу життя. У останній оприлюдненій декларації за 2012 рік екс-міністр вказав, що заробив 123 тисячі гривень, а його дружина - 2,5 мільйони гривень. А заощаджень Ставицього і його дружини становили 240 тисяч гривень. Цього не вистачить навіть для придбання одного шедевра з колекції годинників.

Також Ставицький не задекларував маєток на Печерську - у легальній власності екс-міністра лише 213 квадратних метрів.

 

 

Окрім скарбів Ставицького, до рук Генпрокуратури потрапили гроші екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка. В самого урядовця знайшли 300 тисяч доларів у готівці та 800 тисяч гривень; у його зятя - 1 мільйон 700 тисяч доларів та 1 мільйон 400 тисяч гривень. Все - у "кеші"!

Гроші було складено в габаритні сумки. "Їх збиралися вивозити. Під них склали підроблені податкові накладні про те, що готівка - це дохід від підприємницької діяльності, з якого сплачено податки. Одночасно нами було вилучено авіаквиток на прізвище зятя Присяжнюка Вадима Симонова, який збирався вилітати до Туреччини".

 

Читайте також Жлобська позолота режиму

 

За матеріалами  pravda.com.ua


Матеріали за темою:

54
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.