Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
20 вересня, 2012   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

Конкретний прокурор

Над відбілюванням міжнародного іміджу офіційного Києва працює низка вітчизняних журналістів, політологів і просто експертів, котрі перекваліфікувалися в агітатори, як-от Остап Бендер хотів податися в «управдоми».
Матеріал друкованого видання
№ 38 (255)
від 20 вересня, 2012
Конкретний прокурор

Але завжди знайдеться хтось надто обдарований, хто все зіпсує. Днями свої здібності продемонстрував перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін.

Бенефіс Рената Равелійовича відбувся під час щорічної конференції з бучною назвою YES – англійська абревіатура для словосполучення «Ялтинська європейська стратегія». Іміджмейкери влади, звісно, не могли не скористатися з чергового міжнародного заходу, який фінансує олігарх Віктор Пінчук. «Навколо України склалося багато стереотипів, і ця конференція дає нам можливість (...) якоюсь мірою зруйнувати їх», – вклали в уста Миколи Азарова.

До Ялти приїхали екс-держсекретар США Кондоліза Райс, котра, проте, демонстративно не привіталася з іще одним учасником, самим Віктором Януковичем, екс-голова МВФ Домінік Стросс-Кан, єврокомісар Штефан Фюле та інші відомі постаті Заходу. 

«Я прокурор, а не защитник Тимошенко... и требовать от меня защитительных речей было бы неправильно», – тиснув авторитетом Кузьмін. Хоча європейці вимагали не захисту екс-прем’єрки, а звичайної логіки. Чому, наприклад, ГПУ у всьому світі обвинувачує Тимо­шенко в замовленні вбивства ще до судового вироку? А тому, що «є достатньо підстав», відрубав Кузьмін. І завершив геть шедеврально: мовляв, в ув'язненні Юлії Володимирівни винен її адвокат, котрий «вибудував захист так, що не лишив клієнтові жодного шансу». 

А коли пан Кузьмін завів відому пісню про те, що високопосадовців, мовляв, засуджують і на Заході, згадавши при цьому ледь не ув’язненого за підозрою в сексуальних злочинах Стросс-Кана, стало зрозуміло: імідж цієї влади не покращити вже нічим. Бо це треба мати дві вищі освіти, щоб заявляти таке, коли сам екс-голова МВФ сидів у залі! Краще б підклали комусь із гостей на крісло торт. Рівень «дотепності» той самий, а шкоди для іміджу, можливо, було б і менше. «Цей виступ став кращою контрпропагандою української влади. Він (Кузьмін. – Тиждень) виглядав, як бандит, поводився, як бандит, і говорив, як бандит», – процитувала пізніше преса одного з учасників конференції. На найнезаангажованіше українське телебачення ці слова, звісно, не потрапили.
Матеріали за темою:

Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.