Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
8 листопада, 2012  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

Велике прання - влада "відбілює" олігархів

Якщо диктат олігархів неможливо приховати, його треба виправдати: здається, нинішня влада взяла на озброєння саме це гасло. Утім, пояснювати всередині країни, що концентрація левової частки економіки в руках кількох «джентльменів удачі» – це добре, влада, яка за взірець обрала олігархічно-люмпенську модель, схоже, не збирається. Для чого?
Матеріал друкованого видання
№ 45 (262)
від 8 листопада, 2012

«Піпл» схаває і без того, як засвідчили результати виборів у регіонах, найбільш охоплених олігархічним бізнесом. Інша річ – Євросоюз і США, де на українських мільярдерів дивляться з пересторогою. Але уряд і дипкорпус завжди готові прийти на поміч тим, хто замовляє музику. Останніми кількома тижнями окреслився такий собі тренд: влада заходилася відбілювати імідж вітчизняних олігархів у західній пресі.

Віце-прем’єр Борис Колесніков у інтерв’ю Time Magazine намагався створити собі імідж інтелектуала, який бачить «цю Америку» наскрізь і навіть більше: не помічає великої різниці між Штатами та Україною. Аргументи в урядовця «залізні»: у нас донецький клан – у вас чиказький на чолі з Обамою, у нас олігархи впливові – у вас теж… були.. 100 років тому. На цьому пан Колесніков припинив історичні аналогії, а міг би й продовжити: мовляв, у Штатах 200 років тому було рабство, нам теж не завадило б перейняти передовий досвід.

Ще далі у своїх аналогіях пішов посол України в Австрії Андрій Бережний в інтерв’ю виданню Die Presse. Для нього що ПР, що РП (Республіканська партія в США) – одне й те саме: політсила, що презентує інтереси працедавців. І дарма, мовляв, наших бізнесменів, що дають робочі місця, олігархами називають, але коли вам так до вподоби – будь ласка, в західних країнах, мовляв, є такі самі олігархи. Пана Бережного не засмучує навіть той факт, що регіонали, презентуючи інтереси великого капіталу не цураються союзу з комуністами, бо ті «за останні 20 років змінили свою спрямованість».

Цікаво, чому саме зараз влада заходилася покращувати імідж своїх спонсорів? Невже українські мільярдери в умовах глобальної кризи вирішили вивести капітал у розвинені країни? 


Матеріали за темою:

34
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.