Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
2 грудня, 2012  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

Хокей «тільки для русскіх»?

Українофобія докотилася до хокею. Дехто вважає, що дивитися цю гру з українськими коментарями або непристойно, або нецікаво, або шкідливо для бізнесу.
Матеріал друкованого видання
№ 47 (264)
від 22 листопада, 2012

Знаменитий «єврочемпіонатор» і за сумісництвом віце-прем’єр Борис Колесніков, будучи власником телевізійного каналу «Хокей», начебто розпорядився, щоб спортивні коментатори перейшли на російську – наразі під час трансляції матчів його клубу «Донбас» у Відкритому чемпіонаті Росії (Континентальна хокейна ліга). Дотепер усі чотири коментатори, окрім одного «легіонера» з РФ, говорили в ефірі українською. В спортивних колах кажуть, мовляв, Колесніков вважає, що українська звужує аудиторію вболівальників, а він-бо прагне якомога швидше зліпити з хокейного клубу «Донбас» такий собі «Шахтар-2». Понад те, як стверджують поінформовані, за допомогою телеканалу «Хокей», свого пропагандистського інструмента, Колесніков міг би значно розширити такий напрямок бізнес-інтересів, як будівництво льодових майданчиків по всій країні.

Вірити чуткам не дуже чемно, та, знаючи щиру любов Бориса Вікторовича до української мови і його патріотичну позицію, висловлену ще на з’їзді в Сєверодонецьку в далекому 2004-му, можна припустити, що диму без вогню в цьому випадку немає. Тим паче, що російської останнім часом на «Хокеї» і справді побільшало. І досить суттєво. Тиждень моніторив особисто.

Насправді відхід того каналу з української орбіти не надто велика проблема, як і решти подібних, чиї власники змушені страждати від того, що недоля занесла їх на землю, котрої вони на дух не переносять. Усе це лікується. Впливати на потаємні бажання таких власників суспільство дуже навіть може. Наприклад, повним бойкотом із боку української більшості. Споживачі голосують гаманцями. Втім, якщо Борис Колесніков вирішив стати одним із будівничих «Русского міра», такий бойкот йому навряд чи зашкодить, адже гроші він заробляє точно не на каналі «Хокей».

А любити справжній вітчизняний спорт українці можуть і без посередництва олігархів. Принаймні, до приходу у «великий хокей» Колеснікова національна збірна демонструвала значно кращі результати, ніж зараз. 


Матеріали за темою:

21
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.