Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
30 листопада, 2012  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

Рашен бой

У фільмі «Шоколад» Лассе Галльстрема є епізод, коли «правильний» чиновник-ханжа, об’ївшись цукерок під час посту, втрачає контроль й опиняється під загрозою втрати репутації.
Матеріал друкованого видання
№ 48 (265)
від 29 листопада, 2012

У схожу ситуацію нещодавно потрапив і Петро Порошенко – солодощі теж стали темною плямою, що зіпсувала виплеканий довгими роками імідж проукраїнського ліберала і євроінтегратора. Його кондитерська корпорація Roshen русифікувала обгортки своєї продукції на території України, тож чимало людей здивувалися, коли побачили в магазинах «Бешенную пчелку», «Молочную каплю» і «Сливки-ленивки». Інтернет накрило хвилею народного обурення, що вилилася в заклики ігнорувати рошенівську продукцію через неповагу до українського споживача. Керівництво компанії виступило із заявою, що російськомовні обгортки – вимушений крок, мовляв, корпорація вирішила заощадити й, оскільки її продукція продається і в РФ, обрати зрозумілу для обох країн мову.

Це нібито економічно вмотивоване малоросійство ще більше розлютило антирошенівських активістів, відтак Петро Порошенко мусив поспіхом «відмиватися». «Шоколадний король», як називають олігарха в народі, заявив, що не втручається в справи компаній, у яких є акціонером, але цього разу не може стояти осторонь, тож Roshen поверне українськомовні обгортки. Він не вперше виявляє кон’юнктурну гнучкість, намагаючись догодити «і нашим, і вашим». Розбудовуючи амплуа «бізнесмена-патріота», демократа і послідовника європейської інтеграції України, паралельно «дружить» із далеким від цих категорій режимом Януковича.

Обійнявши посаду міністра економіки в уряді Азарова, український олігарх підстелив собі соломку і в парламенті, пройшовши на Вінниччині, у своїй феодальній «вотчині», як мажоритарник. «Помаранчевий» Порошенко, немов хамелеон, змінює кольори залежно від «порядку денного» і в разі потреби підсолоджує гіркі пілюлі невдоволення його діями. Досі стратегія «поміркованості» спрацьовувала, адже чимало, здавалося б, цілком адекватних людей називають Порошенка якщо не майбутнім президентом, то принаймні спікером парламенту. Інша річ, що позицію «між крапельками» рано чи пізно доведеться змінювати на щось виразне, і тоді в українського олігарха нарешті з’явиться шанс остаточно показати своє справжнє обличчя.  


Матеріали за темою:

45
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.