Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

Українські політики в календарях: показова побожність і «котяча» естетика

Початок календарного року є непоганим приводом для політиків нагадати про себе щедрою роздачею різноманітної календарної продукції, тож ми вирішили дослідити естетику українських календарів і календариків із політичним ухилом.

До речі, ця тема вельми багатообіцяльна, позаяк навіть у такій примітивній продукції, як календарі, скромності в наших політдіячів нівроку. Згадайте принаймні Владислава Лук’янова.

 

Календарі однозначно допомагають нашим політикам стати тими, ким вони ніколи в житті не змогли бути. В цьому є навіть якісь чари, зрештою календарі варто було вигадати хоча б тому, що чиновникам різних рангів завдяки їм легше себе подавати у вигідному образі.

 

Втім, це радше виняток із правил, найчастіше креативності вистачає на те, що наші можновладці косять під котиків: мило й пухнасто всміхаються, а іноді навіть муркотять якісь лозунги. Ми, певна річ, не повіримо, що після того як ви побачили цей календарик з Едуардом Гурвіцем, вам не захотілося взяти його (Гурвіца) додому і дати мисочку молока.

 

У пошуках зразків календарного мистецтва ми зрозуміли, що філотаймісти (колекціонери календариків) у нашій країні мають найкращі шанси пам'ятати всі перипетії політичної кар'єри деяких персонажів.

 

Та й взагалі, якщо доволі тривали час збирати це найдешевше агітаційне сміття, то можна викласти історію сучасної України самими лише календарикам.

 

Але не відволікаймося, окрім котиків народні маси ще полюбляють церкву, чим і користаються підступні політики. От Наталка Королевська ставить свічечку (найімовірніше, за свою вдалу політичну кар'єру).

 

А ось Юрій Іорданов чомусь додав «Отче наш» до своєї агітпродукції. Це натяк, щоб виборці зверталися не до депутата, а відразу до незрівнянно вищих інстанцій?

 

Депутат Єдін взагалі вирішив, що однієї його фоточки на календарі буде замало, тож виклав аж чотири. Звісно, так логічно – одна ікона й чотири фотки Єдіна.

 

Часто з календарями виходить якась мішанина, адже на них і 8 Березня, і православні цінності.

 

Туди ж можна для повної краси додати Юлю Тимошенко.

 

А от по Олегу Ляшку відразу видно, що він вважає Юлію Тимошенко прекрасним варіантом підняти свій політичний рейтинг на нові висоти, а те, що до БЮТу він не має жодного стосунку, байдуже. Хоча, можливо, для нього це єдиний варіант досягнути того, щоб Юлія Тимошенко дивилася на нього так приязно.

 

Отже, котики, церква, Юлія Тимошенко... Що там ще приваблює виборців. О! Пайки.

 

Часом із календарями трапляються відверті лажі. От, наприклад, молодший Янукович видав календар, а святкові дати на ньому вийшли якість зовсім не українські. Можливо, він думає, що живе в іншій державі?

 

Виборці теж не залишаються у боргу, тож і випускають протестні календарі.

 

То жартівливі для Януковича, що починаються оптимістично.

 

А завершуються так, як заслужив.

 

Але це не край креативу, зрештою, варіантів безліч і завжди треба шукати вдаліші. Адже слоган «за маму, за папу... за Карташова!» – це аж ніяк не межа.


Матеріали за темою:

37
Ви не оцінювали матеріал
Новини за темою
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.