Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
25 січня, 2013  ▪  Святослав Птіцин   ▪  Версія для друку

З’їзд православного жіноцтва: «Лексуси», мораль і свята вода

Світ врятують жінки. Але не вродливі, а православні. А допомагати їм у цьому будуть джипи-іномарки, розмови про занепад моралі та спеціальні пляшки для святої води.

З’їзд жіночої організації, яка вже діє понад три роки, вирішили провести у Києво-Печерській лаврі 24 січня спільно з Українською православною церквою Московського патріархату (УПЦ МП). Зустріч відбувалася скромно – зібралися заледве 30 людей, третина з яких, чомусь, чоловіки. Опівдні, за кілька хвилин до початку заходу, біля будівлі були помічені кілька православних джипів «лексусів», такий самий православний «Мерседес» бізнес-класу і скромні «Шевроле» та «Шкоди». З одного із джипів вийшла жінка, закутана в чорне. Вона неквапом підіймалася сходами до конференц-зали, попутно вітаючись із гостями з’їзду. Ті, у свою чергу, обіймали її, примовляючи «Здрастуйте, Матушко». У кімнаті, де мала відбуватися зустріч жіноцтва, заледве були зайняті перші ряди. На гальорці розмістилися чоловіки в рясах. Вони жартували одне з одним, час від часу поглядаючи на вхід, немов чогось очікували.

За вікном з’явився «Мерседес» кубик. На таких колись їздили хлопці в малинових піджаках у не такі вже далекі дев’яності. З чорного авто вийшла радник президента Ганна Герман і рушила до приміщення. Люд усередині заворушився. Щойно Герман увійшла до зали, всю свою увагу представники ЗМІ, яких було не так уже й багато, зосередили на ній. Радник примостилася у першому ряду, попозувала на камери й рушила до організаторів. Тут же до зали зайшли святотці, грянув хор з гальорки. З’їзд розпочався.

Дійство відбувалося російською мовою. Основна причина цього, за словами організаторів, гості з православного світу – Росії, Білорусі, Молдови, які не розуміють української. Щоправда, це не завадило раднику чинного прем’єр-міністра пана Азарова, Валентині Довженко, зачитувати вітання від боса державною мовою. А от президент, чи то радше його прес-служба, готував звернення регіональною мовою. Читала текст пані Герман. Вона потішила присутніх тим, що телефонувала Януковичу аж у Давос, де той брав участь у економічному форумі. Гарант Конституції, дізнавшись про таке діло (з’їзд православних жінок), одразу ж написав їм вітальне слово, в якому висловив свою підтримку такому нині необхідному рухові жіноцтва.

«З’їзд – це перша ластівка для об’єднання жінок України, – розповідала Герман журналістам. – Проблеми з дітьми, як то наркоманія, алкоголізм – саме жінка може допомогти в цих питаннях». «Жінок не мусить бути багато, вони мають представляти різні регіони. Я впевнена, що кожна з них має за плечима десятки тисяч однодумців», – зауважила радник, коментуючи низьку явку учасників.

Просидівши ще 20 хвилин, пані президентський радник поїхала у справах. Тимчасом з трибуни виступала представниця Молдови у короткій спідниці та ботфортах вище коліна, розповідаючи про Бога. Загалом же більшість ораторів скаржилася на падіння моральних цінностей, знецінення сімейних традицій, аморальність соціуму. Дійшло навіть до того, що в інтернеті та комп’ютерах нині формуються демонічні образи.

Не обійшовся захід і без подарунків від регіоналів. Володимир Продивус, який увійшов до опікунської ради при Союзі православних жінок (яку функцію мають виконувати опікуни, ніхто так і не зміг пояснити) влаштував аукціон непідробної щедрості, подарувавши церковникам справжній телевізійний канал, покриття якого має сягати 250 млн осіб.

«Мені хочеться провести ревізію у кожному регіоні. І з Божою допомогою ми підіймемо і відродимо те, що хочемо», – говорив зі сцени депутат.

Представниці руху, у свою чергу, подарували регіоналу досить недешеву Біблію, нагадавши, що саме в цій книзі написано, як треба жити. Депутат, посміхнувшись, пообіцяв книгу читати й тихенько зайняв своє місце.

А далі зібрання почало нагадувати з’їзд Комуністичної партії Радянського Союзу. Або з’їзд будь-якої партії, на якому звітують про масштаби проробленої роботи, «поглиблення», «інтенсифікацію» та «розширення» горизонтів. Тут розповідали і про створення класів християнської етики (хоча радше мова йшла про факультативи) та про дітей, які, відвідуючи такі заняття, стають кращими за ровесників; і про створення профспілки домогосподарок; і про створення магазину-обмінника речей для молодих мам, в якому жінки можуть обмінювати одяг на малюків.

«Ми підтримуємо дітей, творчі колективи. Підтримувати ж дитячі будинки не можемо – не маємо фінансування. Та й ми не повинні брати на себе завдання держави», – розповідала Ольга Коваленко, керівник руху.

«Ми також займаємося випуском друкованої продукції. Ви знаєте, як заманюють молодь деструктивні секти? Дають їм красиву книжку, а ми такої запропонувати не можемо», – бідкалася вона.

«Матеріальна підтримка від держави. Не будемо про це говорити. Скажемо, що нам безкоштовно дають приміщення для проведення з’їздів, іноді допомагають із друкованою продукцією», – додала керівниця.

Не забули православні похвалитися власною газетою і як апофеоз презентувати спеціальні (!) пляшки, створені жінками та витримані у стилі Союзу, для святої води.

Власне, склалося непереборне враження, що рух не має великої популярності серед українських домогосподарок. Попри запевнення в тому, що на з’їзд приїхали лише керівники обласних відділень, а сам захід не є всеукраїнським. Не було помітно й великої уваги з боку можновладців – лише листи від керівництва держави. Втім, це не заважало учасницям зібрання мислити глобально, розповідаючи про відновлення моралі та цінностей на ґрунті, звісно ж, УПЦ МП. А ораторів тим часом надворі чекали православні «Лексуси».


Матеріали за темою:

-99
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.