Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
28 лютого, 2013   ▪  Версія для друку

"А Баба-Яга против"

«Акциями протеста отреагировали жители Украины на переговоры в Брюсселе Виктора Януковича с руководством Евросоюза… Янукович дал понять, что ради сближения с ЕС он готов пожертвовать Таможенным союзом с Россией». Суворо-зосередженим тоном («Отечество в опасности!») по це повідомили 25 лютого ведучі державного телеканалу «Россия».
Матеріал друкованого видання
№ 9 (277)
від 28 лютого, 2013

Причому вкотре не зуміли не збрехати: насправді нічого про «пожертвування» Митним союзом Янукович у Брюсселі не казав. Але картинка для російського обивателя створена правильна: мільйони простих українців мріють про союз із братньою Росією, а заважає цьому тільки купка київських можновладців, яка віддає країну на поталу хижому ЄС та «агресивному блоку НАТО». 

Насправді ж «акція протесту» мала такий вигляд: посеред засніженого Брюсселя – чотири особи із символікою «Українського вибору» Віктора Медведчука і антиєвропейськими гаслами. Плюс бельгійський поліцейський, український журналіст Сергій Лещенко і російська журналістка Ольґа Скобєєва. Остання нібито робить сюжет. Пізніше Лещенко напише, що перед тим вона інструктувала «мітингувальників», як відповідати на її запитання.

Вочевидь, російська телеаудиторія такий сюжет вкотре проковтнула, бо тамтешні спеціалісти з пропаганди регулярно вкидають їх в інформпростір: пригадується анекдот, у якому Наполеон каже, що, якби він мав у розпорядженні газету «Правда», світ ніколи не дізнався би про Ватерлоо. А ось Янукович може й образитись. Якихось четверо ряджених проти всіх його «антиросійських» задумів… Чи, може, в Кремлі не дуже в ці задуми вірять?


Матеріали за темою:

23
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.