Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
4 квітня, 2013  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

Особливості «національної» прокуратури

Якщо ви ще не знали, то слухайте: українські правоохоронці працюють так професійно, що навіть європейців завидки беруть.
Матеріал друкованого видання
№ 14 (282)
від 4 квітня, 2013

Не хто інший, як генеральний прокурор Віктор Пшонка, під час візиту до Страсбурга, де наші прокурори обмінювалися досвідом із тамтешніми, прямо сказав, що Європа схвалює українські правоохоронні, прости Господи, реформи. Не побоявся відвертості.

«Мені дуже приємно чути, що ви відзначаєте КПК як один із найкращих у Європі», – рубав генпрокурор правду-матінку просто в очі європейцям, серед яких був і генсек Ради Європи Турб’єрн Яґланд. Що ж до прокуратури, зазначив пан Пшонка, то тут треба зважати на національну специфіку: «Феномен сучасної української прокуратури ми визначаємо в контексті соціально-економічних умов… національних традицій та особливостей правової культури». Чомусь здається, що він мав на увазі все ж таки радянські традицію і правову культуру. Взагалі-то українську специфіку на Заході оцінили давно. Скажімо, легендарний перший заступник Пшонки Ренат Кузьмін, кажуть, так набрид європейцям зі своїми постійними промовами на тему «Тимошенко – убивця», що його навіть на страсбурзьку зустріч не кликали.

А Вашингтон, нагадаємо, ще раніше взагалі анулював чиновникові візу. Втім, з 22 березня замість Кузьміна міжнародними контактами в ГПУ займається Лілія Фролова – свіжопризначена заступниця генпрокурора, ширше відома як представник обвинувачення у справі Тимошенко. В інтерв’ю незабаром після призначення пані Фролова запевнила, що її підвищення з ув’язненням опозиціонерки, звичайно ж, ніяк не пов’язане, а в Європі вже, виявляється, перестали вбачати в процесі Тимошенко політичну складову. З цим, щоправда, не погодився б той самий Кузьмін, адже він не втомлюється писати статті, у яких звинувачує європейців в «упередженості» й ледь не купленості українською опозицією… Але ж йому-бо до них уже не їздити. Тож можна відірватися на повну. В дусі «національних» традицій.


Матеріали за темою:

23
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.