Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
20 червня, 2013  ▪  Сергій Горицвіт   ▪  Одеса  ▪  Версія для друку

Костусєва застукали з котом у мішку

За це його обізвали моральним педофілом...

Мова піде не про кота Матроскіна породи мейн-кун, яким одеський мер Олексій Костусєв вихваляється на своїй сторінці у Фейсбуці, а про призначеного всій місцевій громаді хижого котяру на прізвисько генплан Одеси, якого він поки що тримає у мішку. Носиться з ним Костусєв, якого одесити прозвали Петрушкою, як дурень із ступою. Уже не вперше він пропонує депутатам міськради схвалити вміст свого мішка на сесії. Але громадськість міста, запримітивши, що із мішка стирчить хвіст, здійняла таку хвилю протесту, що від підтримки генплану відмовилися навіть колишні соратники й опікуни мера – губернатор Едуард Матвійчук, нардепи Сергій Ківалов та Ігор Марков. Тож Костусєв, зціпивши зуби, змушений був зняти з порядку денного ХІХ сесії міськради, яка відбулася 18 червня, законопроект про схвалення свого стратегічного задуму.

 

 

Найбільше обурює одеситів, що реконструювати місто-мільйонник влада мала намір волюнтаристським шляхом, не порадившись із жителями. На вимогу громадськості представити всю документацію за цим планом, вона обмежилася кількома схематичними картинками. Саме вони й були продемонстровані 4 червня учасникам громадських слухань у приміщенні міськради. Зала на 400 місць не змогла вмістити всіх бажаючих узяти участь в обговоренні проекту. За час слухань було порушено 25 проблемних аспектів генерального плану, 21 рекомендацію учасники підтримали. Головне ж, що були чітко визначені пріоритети і больові точки.

Чи не найголовніша проблема міста-курорту - збереження зелених зон. На сьогодні індекс забруднення атмосфери Одеси становить 17,6 одиниць, що перевищує середній показник по Україні більше ніж удвічі. Кількість необхідних зелених зон загального користування за законодавством — 21,5 квадратного метра, а в Одесі ж на одного жителя припадає лише 7,5 метра. Тож не дивно, що одесити живуть на три роки менше, ніж у середньому по країні. А генплан передбачає забудову одеських парків, скверів, схилів. На місці зеленої зони виростуть нові готелі, супермаркети і торгово-розважальні комплекси. Заплановано знищити десять скверів і парків. А на думку учасників слухань, аби гарантовано захистити приморські схили від забудов, території тамтешнього парку «Ювілейний» слід надати статус природного заповідника.

Але громадські слухання показали, що влада сподівається обмежитися косметичними правками, а на принципові зміни свого недолугого проекту вона не піде. Поки що єдиною реальною поступкою громадськості з її боку стало створення погоджувальної комісії. Головну ж вимогу громадської ініціативної групи – відправити проект на доопрацювання Костусєв проігнорував. Тож залишивши зал засідань, її учасники на порозі мерії порвали і розтоптали схематичний генплан Одеси й оголосили про початок акції «Генеральний протест». Її ініціатори закликали всі громадські організації, всі формальні й неформальні рухи, всі ініціативні групи на знак протесту вивести людей на вулиці міста.

 

 

12 червня на Думській площі відбулася чергова акція протесту проти генплану. Її організатори з ГО «Молодіжна єдність» принесли під мерію 8000 тисяч підписів одеситів, поставлених проти забудови зелених зон міста. А ще вони принесли сюди кота в мішку, якого мерія хотіла підсунути одеситам у вигляді генплану. Водночас прокуратура Одеси затребувала від міськради надати матеріали щодо розгляду земельних питань. Зумовлено це клопотанням групи депутатів, невдоволених діями голови постійної депутатської комісії із землекористування Дмитра Кота, який ініціює розгляд земельних питань з голосу, не надаючи можливості ознайомитися з документами.

18 червня на мітинг проти генплану на Думську площу вийшли близько півтисячі жителів міста. Услід депутатам, що прямували на засідання сесії, вони кричали: «Ганьба!», «Хапуги!», «Даєш Таксім!». Протестувальники пов’язали зелені стрічки – символ руху «Громадянський протест», а група молоді з об’єднання «Іскра» промарширувала площею, вибиваючи дріб половниками по каструлях. На захист життєвих інтересів одеситів цього дня вийшли представники багатьох політичних сил, які за звичай ворогують між собою. На прохання ведучого акції, представника «Демократичного альянсу» Олексія Чорного партійна символіка була згорнута. Лише кілька активістів «Партії Сталіна» стояли неподалік із червоними знаменами й портретом свого кумира, не знаючи, до якого берега їм пристати. За трибуну для виступів правив постамент пам’ятника Олександру Пушкіну, а людей від пекучого сонця прикривав своїми зеленими шатами велетенський «пушкінський» платан.

Виступаючі наголошували, що зняття з порядку денного сесії питання про генплан – це лише відстрочка влади, яка від свого наміру не відмовилася. Голова обласної організації партії «УДАР» Андрій Юсов звинуватив неукраїнську одеську владу в продажності й корупції, яка прагне приватизувати все, що ще залишилося в Одесі. Нинішню акцію він назвав репетицію великого масового «Генерального наступу», який покладе край пануванню Костусєва і його поплічників. Продовжуючи його думку, отаман Чорноморського гайдамацького з’єднання Сергій Гуцалюк нагадав усім приказку, що гуртом і батька легко бити. Але Костусєва - ставленика «покращувача» Миколи Азарова ніхто за батька не вважає. Адже у нього хронічна алергія на Одесу. Його треба гнати звідси мітлою, доки він не заподіяв місту нової шкоди.

 

 

Коли на площі несподівано з’явився у супроводі охоронців і свити сам Олексій Костусєв, присутні зустріли його свистом і вигуками «Ганьба!». Взявши мікрофон, він намагався переконати учасників акції, що генплан буде прийнято з урахуванням думки міської громади. На те брехливе запевнення люди сміялися йому в обличчя і не дали йому далі розпатякувати. Мікрофон виключили. - Ну, коли не хочете розмовляти... - промимрив міський голова і під улюлюкання присутніх швиденько попрямував до оточеною міліцейським кордоном мерії. Це було схоже на втечу.

По завершенню мітингу стало відомо, що міськрада не схвалила пропозицію мера приватизувати пам’ятник архітектури - красень «Пасаж» і залишила його у комунальній власності, як того вимагали учасники акції. А вони ще довго не розходилося, десятки людей записалися до списку продовжувачів акції «Генеральний протест». Цього дня одесити на стали свідками, як народжується й мужніє громадянське суспільство. Застукавши Костусєва з котом у мішку, воно виставило його на посміх, дало місцевій владі по загребущих руках і застерегло її від подальших спроб ограбувати громаду.

 

Читайте також Черновецький сховався в Грузії і втілює мрію


Матеріали за темою:

22
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.