Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
17 липня, 2013  ▪  Наталя Дмитрук   ▪  Версія для друку

Фірмовий стиль президента: привітання з прозорими натяками

У простоті, невимушеності і душевності нашого любого президента не засумнівається ніхто. Ці цінні якості він демонструє на кожному кроці. Наприклад, суто «по-простому» Янукович береться вітати лідерів країн з нагоди їхніх особистих і національних свят.

Лише з початку місяця гарант надіслав вітання у 13 країн світу. Кожного з лідерів Янукович вітає сердечно і щиро, але… не забуває й про свої інтереси. Мабуть, керується власним політичним гаслом «Почую кожного» і сподівається, що цього разу почують його. Бо ж люди, у свій День народження чи в день загальнодержавного свята, сприймають все особливо уважно. Тож український президент, дбаючи про всім відоме «покращення» власної країни, намагається скористатися вдалим моментом.

Так, у більшості написаних Януковичем вітаннях, зустрічаються фрази на кшталт «взаємовигідні відносини», «відносини дружби і взаєморозуміння», «активізація політичного діалогу та розширення двосторонньої співпраці», «поглиблення плідних відносин», «всебічний розвиток взаємодії » тощо. Тобто, як справжній державник, Янукович не забуває в такий важливий для лідерів країн момент нагадати, наскільки необхідною для них є співпраця з Україною.

Читайте також: Віктору Януковичу зіпсували День народження

Проте його прагнення «нагадати про себе» іноді переходять усі можливі межі. Але ж чи можуть бути межі в любові до власної країни?! Звичайно, ні! Тож у своїх привітаннях Янукович не просто натякає, а прямо просить світових лідерів про підтримку і допомогу.

У вітанні федеральному канцлеру Німеччини Анґелі Меркель з нагоди Дня її народження він так і пише: «Сподіваюся на підтримку Урядом Федеративної Республіки Німеччина зусиль України на шляху європейської інтеграції, визначним кроком на якому має стати підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».

Про свої євроінтеграційні прагнення Янукович поспішив нагадати і президентові Франції Франсуа Олланду, вітаючи його із Днем взяття Бастилії. «Сподіваюся на подальшу підтримку Французькою Республікою євроінтеграційних прагнень України та ефективну взаємодію наших сторін з усіх питань порядку денного Україна – ЄС», – наголосив український президент.

Не міг Янукович упустити можливості підлеститися і до президента Литви Далі Грібаускайте, оскільки саме її країна нещодавно розпочала головування в Раді Європейського Союзу. «Ураховуючи стратегічний характер українсько-литовського партнерства, сподіваюся на продовження нашої активної взаємодії з усіх питань відносин України і ЄС та на подальше сприяння Литовською Республікою реалізації європейського вибору Української держави», – подбав про європейське майбутнє України Янукович.

Читайте також: Диктатори перетворюють власний День народження на національне свято

Натомість у президента США Барака Обами, Янукович не наважався щось просити. Навіть навпаки – вирішив подякувати за те, що вже отримав від Сполучених Штатів. «Вдячний за послідовну підтримку Вашою країною комплексних внутрішніх реформ в Україні та наших євроінтеграційних устремлінь», – написав глава нашої держави у привітанні з нагоди Дня незалежності США. Що завадило Януковичу попросити допомоги і в Штатів – питання, відповіді на яке не знає ніхто. Можливо, просто посоромився.


Матеріали за темою:

25
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.