Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
25 липня, 2013  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

При дворі

За свою довгу суддівську кар’єру новий голова Конституційного Суду, земляк президента В’ячеслав Овчаренко запам’ятався лише одним – саме за час його керівництва міським судом Єнакієвого невідомо куди поділися оригінали двох вироків Януковичу, винесених у часи бурхливої молодості нинішнього гаранта.
Матеріал друкованого видання
№ 30 (298)
від 25 липня, 2013

У ході розслідування справи про зникнення паперів 2006 року Овчаренко пояснив, що в суді… відсутня надійна охорона приміщень. Тоді його слова всіх задовольнили. В’ячеслав Андрійович натомість дуже швидко пішов на підвищення, ставши суддею КСУ, де кілька років працював, не привертаючи до себе зайвої уваги. Хіба що громадськість спантеличили годинник служителя Феміди із зарплатою кілька тисяч гривень за $30 тис. та величезний автопарк на кільканадцять найменувань, зокрема кілька гоночних мотоциклів.

На новій посаді в Овчаренка, вочевидь, будуть складніші завдання, ніж охорона документів із судимостями. Віднедавна Конституційний Суд ревно боронить усе, що пов’язано з владою, тож можна сміливо припустити, що в найближчі два роки він активно працюватиме на її збереження, як-от переобрання Януковича на другий президентський термін. Методів чимало: легітимізувати однотурові вибори глави держави чи його обрання в парламенті, сприяти проведенню референдуму чи впровадити нову Конституцію з вигідними для влади нормами.

Загалом, як засвідчують кадрові призначення останніх тижнів, із наближенням перегонів Янукович дедалі менше довіряє своїм васалам з числа олігархів та старих партноменклатурників і намагається розставляти на ключові позиції персонажів, вірних йому особисто й добре перевірених у боях за владу. Так, за багаторічну послідовну працю на Партію регіонів і персонально Віктора Федоровича свою винагороду отримав член Центр­виборчкому Михайло Охендовський – його обрано головою комісії замість Володимира Шаповала, який особливої лояльності до синьо-білих не виявляв, а нещодавно ще й написав Юлії Тимошенко листа, у якому припустив можливість її балотування на президентських перегонах (ледь не державна зрада!). Охендовський ще 2004 року з усіх сил намагався відстояти перемогу кандидата Януковича й відтоді не дав жодної підстави сумніватися у своїй відданості «регіональним» ідеалам.

Читайте також: Призначення "єнакієвського" голови КС не здивувало експертів і обурило опозицію

Не забув Янукович і про ще одну зірку часів Помаранчевої революції Олену Лукаш, яка затято, хоча й безрезультатно захищала його інтереси в судовому процесі щодо фальсифікації другого туру виборів, а трохи згодом представляла в судах «сєверодонецьких сепаратистів». Тепер Лукаш, яку вважають людиною персонально Януковича, очолила Міністерство юстиції і разом із Овчаренком та Охендовським. Вочевидь, готуватиме ґрунт для другого терміну свого шефа.

На посаді Лукаш замінила Олександра Лавриновича, який пішов на пониження, очоливши Вищу раду юстиції. Утім, схоже, лише формально. Згідно з проектом нової Конституції (який готує Конституційна асамблея), саме ВРЮ дістане монопольне право пропонувати гарантові всі призначення, переведення чи звільнення людей у мантіях. До того ж відповідно до президентського законопроекту про внесення змін до Основного Закону, який уже подано до Верхової Ради, суддів пропонується обирати безстроково. Тож керівник такого органу, м’яко кажучи, з голоду не помре. Для Лавриновича, якого вважають архітектором чинної напівмонархічної системи влади в Україні, це буде гідною винагородою. А втілення нової Конституції забезпечуватиме той самий вірний голова КСУ Овчаренко. 


Матеріали за темою:

-30
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.