Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
11 вересня, 2013   ▪  Версія для друку

Хто і за що подарував антикварну машину Папі Франциску

Папі Римському подарували 20-річне «Рено-4» 1984 року

Фотографія Святішого Отця, який в суботу сідав у старий білий автомобіль, викликала сенсацію. Папа дістав його у подарунок від священика з околиць Верони.

 

 

Загадку оригінального "найновішого папамобіля" розкрив італійський католицький тижневик «Famiglia Cristiana».

Хазяїном цього рено був 70-річний о. Ренцо Дзокка, настоятель із Пескантіни, що на півночі Італії. Авто, із вм’ятинами на кузові, стояло в гаражі, але священик щороку робив техогляд і зареєстрував його як історичний автомобіль.

 

 

Отець Ренцо 25 років працював у парафіях поблизу Верони, боровся з торговцями наркотиків і захищав від них своїх підопічних. Його навіть якось ударили ножем, але він ніколи не дав себе залякати.

Він жив у багатоповерхівці, на 9-му поверсі. «Жартував, що маю найвище розташовану плебанію в Італії», — сказав о. Дзокка часописові.

«Рено-4» від дістав у подарунок багато років тому. Їздив цим автомобілем по окраїнних дільницях: у поля, в парафіяльні осередки, до центрів допомоги. Їздив також по всій Італії. Цим автомобілем, який ніколи не ламався, о. Ренцо подолав 300 тисяч кілометрів.

 

 

Нещодавно о. Ренцо написав листа до Папи Франциска, аби поділитися з ним своїм досвідом душпастирської праці в передмістях, що йому особливо дороге, а також аби повідомити про свій намір подарувати йому автомобіль. За кілька днів Папа, за своїм звичаєм, зателефонував до священика. За його власними словами, Папа переконувався, чи йому справді хочуть подарувати авто. «Чи не краще віддати його бідним?» — запитав він.

«Я відповів, що ця машина вже достатньо послужила бідним, а тепер має бути у Папи», — відповів о. Ренцо. Тоді Франциск перепитав, чи має цей священик інше авто. «Коли я сказав, що маю новіше, то Папа нарешті погодився», — додає священик.

 

 

Подарунок був переказаний у суботу, а настоятеля з-під Верони супроводжували до Рима близько ста його парафіян.

Папа Франциск одразу ж сів у машину зі словами: «Ну то поїхали», — розповів о. Ренцо Дзокка.

Автомобіль Renault 4 , подарований Папі, має пробіг приблизно 300 тис. км і був зібраний близько 20 років тому. Renault 4 випускалася в 1961 - 1994 роках. Це була одна з найпопулярніших моделей міських автомобілів. Всього було продано 8 млн таких машин.

 

 

Читайте також Як олігархи і нардепи вітали намісника Лаври

 

За матеріалами credo-ua.org


Матеріали за темою:

60
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.