Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
25 вересня, 2013   ▪  Версія для друку

Від Африки до Мазепи. З ким і чим асоціюється Янукович?

Все-таки мали рацію ті непоодинокі підлабузники, які запевняли українське суспільство в унікальності Віктора Януковича.

Про те, що він справжня брила, всі, звичайно, і без них завжди знали. Особливо після того, коли брила завалилася на землю, поцілена яйцем, і франківські комунальники змушені були замінити в тому місці асфальтне покриття, бо утворився кратер, в якому почали збиратися нечистоти. Однак про те, що Януковичу судилося стати другим Мазепою, чесне слово, ніхто не підозрював. Включно з ним самим.

 

 

А попереджали ж.

Ну, не прямим текстом. Натяками. Проте дуже промовистими.

Уже класичним став вираз «интеллигент высшей пробы», яким письменник Володимир Чередниченко назвав Януковича в одній зі своїх книжок, або «истинно созидатель» чи «професіонал» від письменника Віталія Спажука. Не кажучи вже про «самородок» від Ганни Герман чи «череп аристократа» від колишньої «рухівки», професора архітектури Лариси Скорик.

 

 

Тепер ось виявилося, що Янукович ще й послідовник Івана Мазепи.

Дякувати, що розкрили нам сю істину, маємо братам з північних боліт із Центрального держканалу «Росія». Є там у них такий «перець» Дмітрій Кісєльов, який тривалий час був на заробітках у Києві, трудився на вулиці Паньківській у гостинних стінах телеканалу ІCTV і трохи таки розуміється на особливостях української душі.

Отож він, відробляючи нині свої путінські гонорари, не стримався і обізвав Януковича Мазепою. Мовляв, «Так само як Мазепа, який прийшов до влади на союзі з Петром, так і нинішнє українське керівництво, широко використавши російську підтримку, прагне здати Україну Заходу».

Думав, що обізвав, а вийшло як комплімент. Бо Мазепа в українців, на відміну від Кісєльова, таки національний герой.

Він у нас навіть на грошах намальований.

 

 

І дай Бог, щоб Янукович бодай до коліна Мазепиного дострибнув.

 

 

Хоча ким тільки не називали бідного гаранта! Хто до ладу, а хто й ні. А він досі залишається для всіх таємницею.

Юлія Тимошенко, наприклад, переконувала, що він людожер, який разом з Азаровим вирішив «спожити всіх інших пенсіонерів країни», професор політології Ратгерського університету Олександр Мотиль упізнав в Януковичу «українську версію Роберта Мугабе», диктатора з Зімбабве, а французький журналіст Пьотр Смоляр з газети Le Monde порівняв президента України з відомим героєм комедії Мольєра «міщанин-шляхтич».

 

 

Ганна Герман називала Януковича також Африкою, а ще прикладом наслідування для «мільйонів українських хлопців».

Чечетов побачив у становленні президента «американську мрію».

Губернатор Хмельницької області Василь Ядуха на одному із засідань ОДА назвав Януковича ставлеником Божим, прорікши сакраментальне: «Ця влада – від Бога».

Золотий голос регіоналів Таїсія Повалій побачила у своєму лідерові гору, а Володимир Семиноженко, колишній віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань, розгледів у ньому «найбільш європейського політика за всю історію України, а головне – найбільш українського політика».

 

 

Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк заявив, що Янукович – «Черчілль», а акордеоніст Ян Табачник переконує, що він – «справжній мужик».

Викладач з Луганська Олександр Мірошниченко переконує, що Янукович «наилучший дядя» і «умный президент», а однокласник президента з рідного Єнакієвого взагалі вважає, що Федорович «Лучезарный».

 

 

Читайте також Що дозволено Ахмедінеджаду, Януковичу – зась


Матеріали за темою:

-12
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.