Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
3 жовтня, 2013  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

Повернення першої радянської столиці

Поки в Києві центральна влада бавиться в євроінтеграцію, на місцях, у так званих базових для правлячої партії регіонах, триває консервація совка. І пальму першості тут тримає Харків, який дехто з місцевої еліти пафосно називає «першою столицею України», маючи на увазі період 1917–1934 років, коли там перебували органи влади радянської республіки.
Матеріал друкованого видання
№ 40 (308)
від 3 жовтня, 2013

Мерові міста і тамтешньому очільникові ОДА до душі радянський імідж «ввіреної їм території». Тож вони докладають чималі зусилля, щоб за їхнього правління зникли будь-які символи незалежної і сучасної України.

Знищення меморіальної дошки літературознавцю Юрію Шевельову – це лише один з елементів «радянізації Харкова». Наприклад, торік місцева влада перейменувала близько сотні вулиць, чимало з яких назвали на честь Героїв Радянського Союзу, Соціалістичної праці тощо. Харківським школам повертають імена піонерів-героїв.

В окремі дні, як-от у річницю Сталінградської битви, на вулицях можна побачити трамвай, прикрашений портретом Сталіна. А за спробу зазіхнути на пам’ятник Лєніну в центрі міста сам мер Геннадій Кернес особисто обіцяє «переламати дві руки і дві ноги».

Читайте також: Протистояння у Харкові: влада послідовно радянізує місто. Інтелігенція чинить опір

Можливо, усі ці забави харківських можновладців у радянщину – то не лише їхнє традиційне загравання з базовим електоратом – пенсіонерами, а підпільна більшовицька робота з підготовки нової столиці України на випадок її приєднання до Митного союзу з Росією? А що, Харків «всегда готов!» – до російського кордону рукою подати, радянські герої вшановані належним чином, будь-які згадки про «буржуазних націоналістів» знищені, а «градоначальник» та «генерал-губернатор» раді старатись і далі «служить Отєчєству».


Матеріали за темою:

-37
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.