Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери

  ▪   Тиждень

Корсари з Хрещатика

В Україні, де люблять із високих трибун говорити про розвиток самоврядування і адміністративні перетворення, є такі оригінальні владні мутації, які й не снилися найсміливішим реформаторам. Особливо на місцевому рівні. І за прикладами не треба йти у віддалені регіони, коли київська влада в її нинішній формації може бути предметом хоч клінічних досліджень, хоч кримінальних розслідувань.
Матеріал друкованого видання
№ 42 (310)
від 17 жовтня, 2013

На вершині цієї піраміди стоїть призначений Банковою Олександр Попов – голова КМДА і за сумісництвом (хоча жодного мандата від київської громади він так і не дістав) мер Києва. Спочатку намагалися дотримуватися бодай якихось формальностей: обраний 2008-го мер міста Леонід Черновецький був у тривалих відпустках і на лікарняних, але згодом він таки офіційно звільнився. Проте це не стало приводом для виборів, адже в столиці «наводить порядок» сам Олександр Попов – йому й без них повноважень не бракує.

Розбіглася під загрозою кримінального переслідування «молода команда Черновецького», але залишилася Київрада – зручна і слухняна, з тією самою більшістю, що служила попередньому мерові, а тепер рада догодити нинішньому очільникові КМДА, точніше Банковій. Дарма, що повноваження цього органу добігли кінця ще цього літа. Є секретар Київради Галина Герега, яка сумлінно призначає нові й нові засідання, і Апеляційний адміністративний суд, який дозволяє їй це робити. Дарма, що, сходячи на «трон», Олександр Попов грізно викривав попередників у розбазарюванні 70 млрд грн тільки за рахунок незаконного відчуження землі, хоча той дерибан став можливим саме завдяки Київраді, з якою так поріднився він і в якій тоді сумлінно голосувала пані Герега. Зате знову на озброєнні столичної влади сухі цифри: секретар міськради лякає киян, мовляв, через опозицію, яка прагне перешкоджати роботі місцевих депутатів, Київ втратив 800 млн грн.

Відчуваєте різницю: 70 млрд і 800 млн грн? Але Гережині «страшилки», схоже, подіяли: від боротьби за столицю відмовилася фактично вся опозиція, за винятком непримиренних громадських активістів і вдаваних опозиціонерів – технічних кандидатів від влади. Тобто так звана столична влада, як і поперед­ня, і далі успішно роздає київську землю на замовлення, а її бізнес-партнери освоюють чималі бюджети (реалізація нового Генплану міста передбачає, на хвилинку... 500 млрд грн) і паралельно відкладають відкриття нових станцій метрополітену до кращих часів, вочевидь, коли настане такий політичний момент, за якого будівництво «потьомкінських сіл» справить більший ефект на київський електорат.


Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.