Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
17 жовтня, 2013  ▪  Тиждень   ▪  Версія для друку

Корсари з Хрещатика

В Україні, де люблять із високих трибун говорити про розвиток самоврядування і адміністративні перетворення, є такі оригінальні владні мутації, які й не снилися найсміливішим реформаторам. Особливо на місцевому рівні. І за прикладами не треба йти у віддалені регіони, коли київська влада в її нинішній формації може бути предметом хоч клінічних досліджень, хоч кримінальних розслідувань.
Матеріал друкованого видання
№ 42 (310)
від 17 жовтня, 2013

На вершині цієї піраміди стоїть призначений Банковою Олександр Попов – голова КМДА і за сумісництвом (хоча жодного мандата від київської громади він так і не дістав) мер Києва. Спочатку намагалися дотримуватися бодай якихось формальностей: обраний 2008-го мер міста Леонід Черновецький був у тривалих відпустках і на лікарняних, але згодом він таки офіційно звільнився. Проте це не стало приводом для виборів, адже в столиці «наводить порядок» сам Олександр Попов – йому й без них повноважень не бракує.

Розбіглася під загрозою кримінального переслідування «молода команда Черновецького», але залишилася Київрада – зручна і слухняна, з тією самою більшістю, що служила попередньому мерові, а тепер рада догодити нинішньому очільникові КМДА, точніше Банковій. Дарма, що повноваження цього органу добігли кінця ще цього літа. Є секретар Київради Галина Герега, яка сумлінно призначає нові й нові засідання, і Апеляційний адміністративний суд, який дозволяє їй це робити. Дарма, що, сходячи на «трон», Олександр Попов грізно викривав попередників у розбазарюванні 70 млрд грн тільки за рахунок незаконного відчуження землі, хоча той дерибан став можливим саме завдяки Київраді, з якою так поріднився він і в якій тоді сумлінно голосувала пані Герега. Зате знову на озброєнні столичної влади сухі цифри: секретар міськради лякає киян, мовляв, через опозицію, яка прагне перешкоджати роботі місцевих депутатів, Київ втратив 800 млн грн.

Відчуваєте різницю: 70 млрд і 800 млн грн? Але Гережині «страшилки», схоже, подіяли: від боротьби за столицю відмовилася фактично вся опозиція, за винятком непримиренних громадських активістів і вдаваних опозиціонерів – технічних кандидатів від влади. Тобто так звана столична влада, як і поперед­ня, і далі успішно роздає київську землю на замовлення, а її бізнес-партнери освоюють чималі бюджети (реалізація нового Генплану міста передбачає, на хвилинку... 500 млрд грн) і паралельно відкладають відкриття нових станцій метрополітену до кращих часів, вочевидь, коли настане такий політичний момент, за якого будівництво «потьомкінських сіл» справить більший ефект на київський електорат.


Матеріали за темою:

22
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.