Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
25 жовтня, 2013   ▪  Версія для друку

Українські дипломати «годують» польських українців російськомовним Франком і Історією УРСР

Дарованому коню зазвичай в зуби не дивляться, але іноді це варто робити.

Дивний казус трапився в Польщі з українськими дипломатами, які вирішили зробити добру справу і ощасливити тамтешніх українців нехитрими подарунками.

Що з того вийшло розповіла на своїй сторінці в соцмережі журналістка Настя Станко.

«Гордість переповнює з-за кордону за українську владу. У Варшаві є тижневик "Наше слово". Це видання українською мовою для українців Польщі. В основному його читають українці, що народилися в Польщі, це була їхня земля, на якій жили їхні батьки і батьки їхніх батьків. З мов вони здебільшого знають лише українську і звісно польську. На 50% видання фінансується за гроші уряду Польщі, інші 50-це підписка. Однак нещодавно виданню зокрема, та українцям Польщі загалом вирішило допомогти українське посольство в Польщі. І передало три ящики відбірних книг. От кращі зразки:

 

- старий русский детектив

 

 

- история украинской ССР-1 том

 

 

- Иван Франко по русски

 

 

- вехи священной истории

 

 

Ну і щоб зовсім передати єдність братів слов'ян українське посольство у Варшаві українцям Польщі передало книгу польського поета Міцкевича звісно - білоруською мовою.»

 

Згодом українська громади Польщі обурилася дописом пані Станко.  Голова українського об'єднання у Речі Посполитій написав листа, в якому звинувтив авторку в упередженості і зазначив, що спільнота отримує чимало власне україномовних книжок, однак факти, викладені у матеріалі Станко, не заперечив.

Читайте також Мережевий спецзагін імені Олексія Костусєва


Матеріали за темою:

-114
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.