Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
7 листопада, 2013   ▪  Версія для друку

Патріарх Кірілл будує власний Ізраїль під Москвою

Кожному Кіріллу по Ізраїлю

Щоб не витрачати свого доргоцінного часу на важкі далекі перельоти на землю обітуванну, патріарх Московский Кірілл (Гундяєв) вирішив збудувати собі "власний Ізраїль" недалеко від своєї головної резиденції. В нагоді стала відбудова монастиря на Істрі.

Кірілл запропонував побудувати навколо відновлюваного Новоєрусалимського Воскресенського монастиря на Істрі інфраструктуру, "яка б нагадувала Святу Землю".

Насправді, ідея створення Ізраїлю під Москвою, не нова. Вона належить патріарху Никону, який жив у XVII столітті. Никон бажав, щоб територія навколо монастиря символічно представляла Палестину".

Тому вся місцевість на березі річки Істри була перейменована: там з'явилися Бейт-Лехем (Віфлеєм), Галілея, і навіть Оливна гора. Річка в околицях монастиря була перейменована в Йордан.

"На старих картах видно, що Новий Єрусалим з околицями був максимально наближений до свого праобразу, хоча і у зменшеному вигляді", - каже Кірілл.

Не обійшлося у цій прекрасній ідеї і без комерційної складової. На паломниках і просто туристах патріарх збирається заробляти гроші. Втім, він дуже не хоче, щоб його земля обітованна переворилась на Діснейленд.

Ще б пак, на Мікі Маусах стільки не заробиш, як на торгівлі "святою землею".

 

Читайте також На Русскій марш у Донецьку запрошують охочих заробити 20 рублів

 

За матеріалами patriarchia.ru , izrus.co.il


Матеріали за темою:

-125
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.