Тиждень.ua
Красиве життя Справжні обличчя Фотофакт Майже серйозно Малоросійство Хороші манери
24 грудня, 2013   ▪  Версія для друку

Китайські інновації в Україні: Тітушки - хунвейбіни ХХІ століття

Регіонали переймають китайські технології роботи з молоддю.

Віктор Федорович Янукович не дарма їздив до Китаю. Хоч подейкують, що грошей йому там лише пообіцяли та поводили по древньокитайських цвинтарях, однак дещо цінне з Піднебесної він все-таки привіз.

Може й не він, а його китайська підробка, бо подейкують також, що насправді Віктора Федоровича могли підмінити, на дешевшу модель. Але в це слабко віриться, бо підробити такий високотехнологічний продукт, як ВФЯ неможливо. Навіть китайському генію це не під силу.

 

Світлина з kauno.diena.lt

 

Отож привіз президент з Піднебесної щось набагато цінніше, ніж гроші. З ним там поділилися досвідом. Та ще й яким – хунвейбінським.

 

Світлина з potsreotizm.livejournal

 

Не можна звісно твердити, що про хунвейбінів Янукович ні слухом, ні духом. Знав, чув, читав і навіть на картинках бачив. Але ж важливі нюанси.

Недарма ж в Україні вже кілька років як започатковано рух на зразок хунвейбінського – тітушки називається. Тільки от донедавна щось не клеїлось. Не було масовості, не було запалу в очах.

 

Світлина Владислава Соделя, Facebook

 

Тепер, коли Віктор Федорович збере у себе в Межигір’ї під покровом ночі з’їзд тітушок, а найменшого тітушика ще й собі на колінка посадить, тай розкаже їм секрети діяльності і дасть кілька цінних порад, от тоді все і запрацює. Дасть їм на дорогу свою "червону книжечку". І загуляють  містами та селах славні тітушки-хунвейбіни, і налагодиться безвідходне виробництво юних тітушечок-хунвейбінчиків, і запанує нарешті в країні порядок, мир та злагода під мудрим патронатом Віктора Федоровича…

 

Світлина з potsreotizm.livejournal

 

Чому саме хунвейбіни спитаєтесь ви? А хто ж інакше? Хіба ж не за допомогою цих «червоних вартових» в Китаї вдалося провести Культурну революцію? Хіба ж не хунвейбіни майже - стовідсотковий прототип наших тітушок? Ну перегнули вони звісно дещо палку, але ж була така революційна необхідність. Партія сказала, Мао заповів і гайда трощити та зачищати від пережитків всіх і вся.

Як твердять очевидці, хунвейбінські угруповання відрізнялися крайньою зневагою до традиційної культури, крайньою жорстокістю стосовно людей і неповагою до прав особистості. Вони використовувалися владою для репресій і придушення свобод. «Революційні учні», здебільшого спортивні і малоосвічені, застосовували найрізноманітніші методи збочених фізичних катувань, щоб домогтися від жертв потрібних їм зізнань.

 

Світлина з potsreotizm.livejournal

 

Міністр громадської безпеки Се Фучжі на їхнє виправдання якось заявив перед зборами співробітників китайської міліції: «Ми не можемо залежати від рутинного судочинства і від кримінального кодексу. Помиляється той, хто арештовує людину за те, що вона побила іншу... Чи варто заарештовувати хунвейбінів за те, що вони вбивають? Я думаю так: вбив так вбив, не наша справа... Мені не подобається, коли люди вбивають, але якщо народні маси так ненавидять когось, що їх гнів не можна стримати, ми не будемо їм заважати... Народна міліція повинна бути на боці хунвейбінів, об'єднатися з ними, співчувати їм, інформувати їх...»

Цікава думка чи не так?

 

Світлина з potsreotizm.livejournal

 

А як вам інформація про те, що Міністерство транспорту Китаю восени 1966 виділило для хунвейбінів безкоштовні поїзди для роз'їздів по країні з метою «обміну досвідом».

Так наче новини з українських інформаційних сайтів.

 

Світлина з potsreotizm.livejournal

 

Звісно, все це не могло тривати вічно та мало колись закінчитись. Навіть самому Мао набридла безмежна революційна активність його помічників і він вирішив їх розігнати.

Спочатку найбільш буйних, які не захотіли втихомиритись, винищили, а далі змусили решту загонів саморозпуститися. П'ятеро ватажків хунвейбінів вислали працювати на свинофермі в глибокій провінції, декількох засудили до смерті і публічно розстріляли, а решту «активістів» (5,4 мільйона) заслали у віддалені райони на десятиліття перевиховання.

 

Світлина з potsreotizm.livejournal

 

Мавр зробив свою справу і мавр мусить піти…

 

Читайте також Старі пісні про головне


Матеріали за темою:

140
Ви не оцінювали матеріал
Останні публікації згорнути
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.